Visada su meile prisimenu mūsų šeimos iškylas, kurias rengdavome kiekvieną vasarą. Su pusbroliais mes žaisdavome įvairiausius žaidimus, nors mūsų mėgstamiausia rungtis buvo bėgimas trimis kojomis.
Norėdami paįvairinti žaidimą mes taip surišdavome kartu bėgančius žaidėjus, kad vienas būtų veidu į priekį, o kitas – nugara.
Po duoto starto veiksmas labiausiai panašėdavo į chaosą. Visiems būdavo linksma matyti, kaip veidu į priekį bėgantis dalyvis savo pririštą partnerį iki finišo linijos pusiau atvilkdavo, pusiau atnešdavo. Būdavo daug juoko, spygavimo ir pažaliavusių nuo žolės kelių.
Bėgti trimis kojomis yra sudėtinga net tada, kai abu partneriai žiūri į priekį. Komanda turi tvirtai susikibti rankomis ir vieningai sutartinai žengti žingsnius. Taip elgdamiesi jie vis tiek gali pakeliui suklupti ir parkristi, tačiau jiems efektyviau ir greičiau pavyks atsikelti ir pasiekti finišą.
Santuoka yra labai panaši į bėgimą trimis kojomis. Vyras ir žmona gali sutartinai žiūrėti ta pačia kryptimi ir vieningai žengti į priekį, arba jie gali bandyti bėgti skirtingomis kryptimis. Teko konsultuoti poras, kuriose žmona važiavo 60 km/h greičiu į pietus, o vyras 100 km/h greičiu į šiaurę! Kai taip nutinka, atsiranda skausmas, sunkumai ir atsiskyrimas.
Viena moteris pasakė: „Mes su vyru esame susituokę jau 20 metų. Nėra nieko, ko jis nepadarytų dėl manęs, ir nėra nieko, ko aš nepadaryčiau dėl jo… taip nieko mes vienas dėl kito ir nedarome.“
Daugelis sutuoktinių gyvenimo bėgime žvelgia į skirtingas puses, nes patikėjo mūsų kultūroje populiariu melu, kad galime gyventi nepriklausydami vienas nuo kito. Sveikai santuokai reikia dviejų žmonių, kurie abu sutartų priklausyti vienas nuo kito.
Kada paskutinį kartą jūs su sutuoktiniu susėdote ir pasikalbėjote apie jūsų bėgimą ir kryptį, kurios abu laikotės? Galbūt, tai paaiškintų jūsų patiriamus sunkumus.
Dennis Rainey